* Автор Тема: Свободата на Съзнанието  (Прочетена 1870 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

• ViP
  • Публикации: 25
  • Държава: 00
  • Рейтинг: 45
*
Свободата на Съзнанието
« - 02 Октомври 2013, 13:18.30 »
 (5)
Гласувано 8 пъти
  Хората дълбоко се страхуват от свободата, макар да говорят за нея. Но моят личен опит показва, че много малко хора искат свобода – защото те подсъзнателно знаят, че свободата ще им донесе много проблеми, с които не са готови да се срещнат. По-добре е да си останат в уютния затвор. Там е по-топло. А и какво ще правите със свободата? Докато не сте готови да бъдете търсачи, изследователи, творци… Малцина са онези, които искат да поемат на поклонение или да навлязат в дълбоката тишина на сърцето, или да поемат отговорността за любовта… Променете цялата ситуация като станете креативна личност! Просто намерете своята радост в живота, намерете онова, което бихте искали да сътворявате, намерете какви бихте искали да бъдете… Свободата е просто възможност да намерите дефиниция за себе си, истинска, автентична индивидуалност, и радостта да направите света около вас малко по-добър, малко по-красив…
   Сещам се за мадам Блаватска – основателката на Теософоското общество. Тя обикновено винаги носеше в ръцете си две чанти. Независимо дали отиваше на сутрешна разходка или пътуваше с влак, тези две чанти винаги бяха в ръцете й. И тя изхвърляше нещо от тях – от прозореца докато седеше във влака – на пътя навън, отстрани на влака. Хората обикновено питаха: „Защо винаги правите това?” А тя се смееше и отвръщаше: „ Това ми е навик, цял живот го правя. Това са семенца на сезонни цветя. Може никога повече да не се върна по същия път” – тя пътешестваше по целия свят – „но това няма значение. Когато настъпи сезонът и тези цветя разцъфнат, хиляди хора, които минават всеки ден по тази железопътна линия, ще видят тези цветя, тези цветове. Те няма да ме познават, но това няма значение. Едно нещо е сигурно: че ще съм направила щастливи няколко човека, някъде. Само толкова знам. Няма значение дали те го знаят, или не. Онова, което има значение е, че аз съм извършила нещо, което е направило някого щастлив. Може няколко дечица да дойдат да си наберат цветя и да си отидат вкъщи. Може някои влюбени да дойдат и да си направят венци един на друг. И без да знаят, ще бъда частичка от тяхната любов. Ще бъда част от радостта на децата. И ще бъда част от онези, които просто минават по пътя и виждат красивите цветя.”
   Онзи, който разбира, че свободата не е нищо повече от възможност да бъде направен светът малко по-красив, а себе си малко по-съзнателен, няма да бъде никога тъжен.
из "Свободата - смелостта да бъдеш себе си"  ОШО

• Мега Гуру
  • Публикации: 297
  • Рейтинг: 205
    • www.zasei.me
*
Свободата на Съзнанието
« Отговор 1 - 07 Октомври 2013, 12:05.33 »
 (5)
Гласувано 5 пъти
it's only after we've lost everything then we're free to do anything

само след като сме изгубили всичко, тогава сме свободни да правим всичко

by fight club

• Мега Гуру
  • Публикации: 297
  • Рейтинг: 205
    • www.zasei.me
*
Свободата на Съзнанието
« Отговор 2 - 28 Октомври 2013, 23:45.00 »
 (5)
Гласувано 4 пъти
Докато не Разбереш КОЙ СИ , цялото твое Знание е Само научено Невежество.

Рамана Махарши

• Чирак
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 1
*
Свободата на Съзнанието
« Отговор 3 - 22 Ноември 2013, 14:04.21 »
 (5)
Гласувано 1 път
"Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага, с които небесата даряват хората. С нея не могат да се сравнят нито съкровищата, които крие Земята, нито тези, които таи морето. За свободата, както и за честта, може и трябва да се жертва животът и обратно, лишаването от свобода е най-голямото зло, което може да сполети човека. " - Сервантес

Свободата е на върха на копието

• Супер Гуру
  • Публикации: 189
  • Държава: bg
  • Рейтинг: 185
*
Свободата на Съзнанието
« Отговор 4 - 24 Ноември 2013, 20:59.14 »
 (5)
Гласувано 1 път
Човек се ражда свободен, а навсякъде е в окови.

Русо

Категории

zasei.me © 2017