* Автор Тема: Земеделски Лунен Календар 2015  (Прочетена 7319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

• Администратор
  • Публикации: 21
  • Държава: 00
  • Рейтинг: 211
    • www.zasei.me
*
Земеделски Лунен Календар 2015
« - 27 Октомври 2014, 04:44.37 »
 (5)
Гласувано 8 пъти
"календар"
"легенда"

  Много градинари използват лунния календар и принципите му за градинарство. Изпробвайте го и Вие, може да откриете как да увеличите плодородността на вашата реколта. Благодарение на Лунния календар можете да подберете най-благоприятните дейности за вашата градина и избора на посевите, които желаете да засадите. И не на последно място Вашето удоволствие от действията Ви за Вашата градина.

От ТУК можете да си свалите нашия пълен Лунен Календар за 2015г.

От
>> За да видиш линка, Моля Влез или се Регистрирай. <<
можете да си свалите легендата за календара.

Календара е с размери: 63,5см./42,5см. и 7500px./5020px.
Легендата е с подходящи размери за стандартен лист А4

По-подробна информация за Земеделски Лунен Календар можете да намерите ТУК.

Земеделски Лунен Календар за 2016-та година - ТУК.

Времето и зодиите в календара са съобразени с принципите на Мария Тун и българската часова зона.

• Чирак
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 6
*
« Отговор 1 - 15 Март 2015, 13:28.10 »
 (5)
Гласувано 2 пъти
Хееей, здравейте :wave:! Живо ме интересува земеделският лунен календар, открих в мрежата вашият, 3-4 часа вече го изучавам, заедно с легендата към него. Държа да отбележа, че от скоро съм запален към земеделието, със сравнително малък опит :-[,най-честият ми помощник е компютъра! Имам питане към администратора, след внимателно разучаване на календара, от мен, забелязах, че има разминаване в него, а именно: Разминаване в зодиакалните знаци, давам ви пример: Според вашият календар днес е 15.03.2015г. и денят се намира под знака на "стрелец", но в същото време трябва да се намираме под знака на "козирог", като правя сравнение за фазите на луната в сайтове, като  sinoptik.bg и във fazinalunata.com И разминаването в календара ви не е само на тази дата, а в целият календар, и си викам бреееех, к'во става тука, много ми се иска да ползвам този календар, защото той ми е най понятен, сред тези които открих. Та питането ми е, може ли в календара да е  допусната грешка и всичко да стане мазаляк, или да стрелям по него, и проблема, който виждам да е само в моята глава? Моля някой да ми разясни :-X ох, че дойде пролетта, благодаря!!!

• Администратор
    • www.zasei.me
*
« Отговор 2 - 15 Март 2015, 22:08.28 »
 (5)
Гласувано 2 пъти
   Здравей Илиан,  :wave:
екипът на "zasei.me" искаме да ти благодарим за проявената взискателност и отделено време в нашия сайт и по-специално за календара ни. Разлика между нашия календар и астрологичните лунни календари има, изразяваща се в това, че нашия календар e съобразен с принципите на Мария Тун, които се различават с тези на чисто астрологичните лунни календари. Повечето безплатни земеделски лунни календари (да не кажа всички), които могат да бъдат намерени в интернет, са чисто астрологични и не са съобразени с принципите на Мария Тун, които принципи от своя страна са залегнали в основата на пермакултурата и биодинамиката, което пък е водеща тема на нашия сайт. Проверихме няколко пъти, календарът ни е точен, с точност до час (както е и изпълнен). Пропуск от наша страна е, че не сме доуточнили гореописаното. Благодарение на теб ще попълним пропуските си, за което сме ти благодарни и признателни.

P.S. Отново акцентираме върху това, че календарът ни е съобразен с българския часови отстъп от Гринуич, респективно е съобразено лятно и зимно часово време.

С радост бихме дискутирали всякакви възникнали въпроси и неясноти по отношение на публикации в нашия сайт. Желаем ти весели и ползотворни мигове при нас.

Поздрави от екипът на zasei.me

• Чирак
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 3
*
« Отговор 3 - 10 Януари 2016, 22:30.54 »
 (5)
Гласувано 2 пъти
Здравейте,
миналата година Вашият Земеделски Календар за 2015г. ми беше изключително полезен. Просто безценен! Много се надявах да има изработен такъв и за 2016г. но уви не откривам. Ако мога да помогна при създаването на календар за 2016г. ще бъде удоволствие за мен. Сигурна съм, че много българи ще се възползват за добро от него!

• Администратор
    • www.zasei.me
*
« Отговор 4 - 11 Януари 2016, 03:28.07 »
 (5)
Гласувано 3 пъти
    Здравей Ваня,  :wave:
в момента работим по създаването на новия календар за 2016г. Моля да ни извиниш за забавянето. Ще положим усилия до края на месеца да бъде готов, в същия му вид и функционалност като предходния. Оценяваме и благодарим за твоят ентусиазъм да ни помогнеш. И сме готови да разгледаме всяко предложение за нововъведения по календара.

Поздрави от екипът на zasei.me

Избрахме специално за Вас...

Заглавие / Започната от Отговора Най-нова публикация
* * 0 Отговора
4644 Прегледи
Най-нова публикация 30 Януари 2013, 19:38.03
от ***
* * 1 Отговора
7258 Прегледи
Най-нова публикация 04 Април 2013, 22:41.55
от ***
* * 5 Отговора