* Автор Тема: Градинското Езеро на Киро  (Прочетена 2355 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

• Чирак
  • *
  • Публикации: 3
  • Държава: bg
  • Рейтинг: 56
*
:)
« Отговор 5 - 27 Април 2016, 23:58.39 »
 (5)
Гласувано 3 пъти
Благодаря. Добре заварил. Супер сайт  :humbsup:  Вече ми се изясниха нещата, ей тва че аз малко се вманиачавам и гледам всичко да го правя от естествени материали, но поне в момента си мисля, че ако няма някакъв подпочвен източник на вода няма как да се поддържа нивото на такъв водоем. Ще го мисля :fun:

• Мега Гуру
  • Публикации: 297
  • Държава: 00
  • Рейтинг: 205
    • Башмахурти
*
Градинското Езеро на Киро
« Отговор 6 - 28 Април 2016, 13:39.41 »
 (5)
Гласувано 4 пъти
А аз съм се вманиачил да е от естествени материали и без влагане на пари или друг "цивилизационен" ресурс освен ръчен труд. :fun:
Виждал съм такова езерце при Краси от родово имение "изворчето" до Маломирово. Нямам снимки точно на езерцето да ти го покажа, но са ползвали дупката, от която са вадили глина за строежа на глинената къща. До завършването на къщата дупката е придобила необходимите размери и дълбочина за езереце. Малко по-голямо е от това на Кирето, но пък няма нищо изкуствено в него. Стените са ги измазали с глина от дълбочина над 2 метра. Вземат вода от наблизо течащата река. Качват водата до езерцето с рам-помпа, която има малък но пък постоянен дебит... Помпата всъщност пълни и езерцата на осталите членове на имението та може и да не е с толкоз малък дебит. :-\ По бреговете на езерцето естествено са се хванали папури и друга водна растителност. Водата му е естествено филтрирана и чиста. Краси и Софи, (собствениците на езерцето), даже се къпят в него ;)

• Чирак
  • *
  • Публикации: 3
  • Държава: bg
  • Рейтинг: 56
*
Градинското Езеро на Киро
« Отговор 7 - 28 Април 2016, 20:09.47 »
 (5)
Гласувано 4 пъти
 Точно  :humbsup: и аз имам същите мераци  :) Е на моето село, където подготвям биодинамичната градина има пръст, от която правят къщите и значи може да опитам с нея. Супер  :good:

Избрахме специално за Вас...

Заглавие / Започната от Отговора Най-нова публикация
* * 3 Отговора
2529 Прегледи
Най-нова публикация 15 Март 2013, 03:05.10
от ***
* * 13 Отговора
5191 Прегледи
Най-нова публикация 15 Февруари 2014, 15:26.57
от ***
* * 0 Отговора
2192 Прегледи